Rokas datori jeb datu termināļi ļauj uzņēmuma darbiniekiem veikt datu apstrādi un izmantot citas datora iespējas ārpus biroja - neatkarīgi no darbinieka atrašanās vietas. Gandrīz visos rokas datoros ir iebūvēts svītrkodu lasītājs, tāpēc iespējams veikt visdažādākos pasūtījumu apstrādes, noliktavas pārvaldības, preču pieņemšanas, loģistikas u.c. darbus. Ja vēl papildus izmantojat periodisku vai nepārtrauktu (bezvadu tīkla) sasaisti ar uzņēmuma iekšējo preču uzskaites sistēmu, Jūs iegūsiet zibenīgu informācijas apmaiņu, līdz minimumam samazinātu kļūdu iespēju, kā arī pārskatāmas un elektroniski kontrolējamas atskaites par Jūsu uzņēmuma darbu. 

Piedāvājam arī jaunākās tehnoloģijas datu termināļus ar radiofrekvences identifikācijas (RFID) moduli, kā arī datu termināļus ar GPS navigācijas atbalstu.

Rokas datori iedalās četrās grupās: 

  •  Iekārtas , kas darbojas ar savu iebūvēto atmiņu. Dati ar uzņēmuma informācijas sistēmu apmainās brīdī, kad iekārta tiek ievietota datu pārraides bāzē, kas savukārt ir pieslēgta datoram vai uzņēmuma serverim. Iespējams arī variants, kad datu termināļi strādā pilnīgi autonomā režīmā un sasaistes ar uzņēmuma informācijas sistēmu nav.
  • Portatīvie rokas datu uzkrāšanas termināli ar iebūvētiem bezvadu sakaru moduļiem(Bluetooth, WiFi, GPRS). Ar šāda veida iekārtām var informāciju gan nosūtīt, gan saņemt tiešsaistes režīmā – tās nepārtraukti ir savienojumā ar uzņēmuma informācijas sistēmu. 
  • Industriālie datu uzkrāšanas termināli, kas ir stacionāri uzstādīti, piemēram, uz noliktavā strādājoša pacēlāja un atrodas tiešsaistē ar uzņēmuma informācijas sistēmu.
  • Portatīvie rokas datu uzkrāšanas termināli ar iebūvētu GPRS un SIM kartiņas ievietošanas vietu. Ar šāda veida iekārtu var izmantot uzņēmuma informācijas sistēmu arī tad, ja neatrodaties uzņēmuma teritorijā vai tās tuvumā. Jūs varat gan saņemt informāciju, gan nosūtīt informāciju atrodoties jebkurā pasaules vietā, kur ir mobilā telefona pārklājuma tīkls.

Iekārtas ir aprīkotas ar Windows CE vai Windows Mobile operētājsistēmām. Līdzīgi kā svītru kodu skeneri, tās atšķiras pēc izturības pakāpes. Pieejamas dažādas komplektācijas – tikai ciparu vai alfabētiskā klaviatūra, dažāda veida svītru kodu vai divdimensiju kodu lasītāji, vai vispār bez lasītāja, ar vai bez bezvadu savienojuma. Pieejamas arī iekārtas ar GPS navigācijas atbalstu. Ir iespēja uzņemt digitālus melnbaltus attēlus. Jaunākajiem modeļiem pieejama komplektācija ar krāsaino, digitālo fotokameru un mini zibspuldzi.