Rindu vadības sistēma InOut augusta beigās startēja pavisam jaunā ampluā, pārstāvot mūsdienu tehnoloģijas un arī regulējot apmeklētāju plūsmu fonda “Mākslai vajag telpu” izveidotajā izstādē “Samaltie”.

Izstāde “Samaltie” ir veltīta tēlniekam Emīlam Melderim un izceļ viņa mūža un daiļrades vienu no centrālajiem tematiem – cilvēku dzīvi lauku mājās. Tajā ar neierastiem paņēmieniem tiek rosināts domāt par mūsdienu pilsētnieku dzīvesveidu iepretim lauku cilvēku dzīvei, kuras ritmu nosaka no senčiem mantotas tradīcijas. Izstāde veidota no vairākām savstarpēji kontrastējošām daļām, pretnostatot dzīvi pilsētā un mūsdienu tehnoloģijas ar lauku dzīvesveidu, bet nevērtējot tās.

Rindu vadības sistēma InOut izstādē “Samaltie” vienlaikus gan pārstāv tehnoloģiju laikmetu, gan regulē apmeklētāju plūsmu no vienas izstādes daļas uz otru. InOut biļešu printeris un informatīvais ekrāns izvietots atsevišķā tumšā telpā, kurā cilvēki uzturas līdz brīdim, kamēr tiek izsaukti doties tālāk. Izstādi “Samaltie” atklāšanas dienā, kas notika vasaras beigās 27.augustā, apmeklēja vairāk nekā 500 cilvēku, bet pārējās dienās biļešu printeris izdrukā ap 60-70 kārtas numuriņus.

“InOut patiešām ir ļoti raksturojošs simbols mūsdienu IT tehnoloģiju produktiem, to izstādes autori ir uztvēruši precīzi. Nepieciešamību pēc tiem rada cilvēku straujais dzīvesveids pilsētās. Priecājamies par iespēju būt daļai no šīs mākslas izstādes un diskusijas, kuru tā raisa. Sadarbība ar izstādes organizatoriem bija ļoti veiksmīga un ceram to arī turpināt citos projektos,” stāsta SIA Timesaving valdes priekšsēdētājs Viesturs Lasmanis.

Izstāde “Samaltie” apmeklētājiem pieejama vēl līdz 9.septembrim fonda “Mākslai vajag telpu” Vasaras mājā, Esplanādē, Rīgā. Izstādes autori ir jaunie mākslinieki Ance Vilnīte, Oto Holgers Ozoliņš un Roberts Bāliņš kopā ar slaveno tēlnieku Aigaru Bikši. Tā ir noslēdzošā šīs vasaras cikla “LMA100” izstāde.

Foto: Andrejs Strokins.